Автор Тема: Изкуството да бъдеш актъор  (Прочетена 6864 пъти)

Неактивен Enrico Caruso

• Младши Форумец
  • *
  • Публикации: 246
    • Профил
Re: Изкуството да бъдеш актъор
« Отговор #30 -: 08.02.08, 22:09 »
.
« Последна редакция: 29.10.10, 20:51 от Enrico Caruso »

Неактивен Jeanne

• Queen of the night
  • Редник
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
« Отговор #31 -: 19.12.08, 22:39 »
Не знам защо последният пост по тази тема е от февруари тази година. Струва ми се, че разнищването на едно изкуство е много по-интересно от да речем разменяне на обидни реплики, характерно за едни от най-популярните теми в нашия форум. ???
Последните часове по литература ме подтикнаха да размишлявам по въпроси именно за актьорското майсторство, което притежаваме всички, защото ние вечно играем някакви роли, дори и несъзнателно. Тези, които се смятат за бездарници на сцена, могат да се окажат много способни иначе в разиграването на ежедневни ситуации. Какво тогава прави един актьор достоен за етикета "талантлив", след като всички ние живеем всъщност на една голяма сцена? :)
Love will save the world, but who will save the love?...

Неактивен Avis Rara

• Лакомник
  • Редник
  • *
  • Публикации: 164
    • MSN Messenger - daniel-ivanov@hotmail.com
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #32 -: 27.12.08, 00:24 »
В живота всеки човек е естествен и е такъв, какъвто е...обикновено слагаме маските, когато трябва да се доказваме пред обществото или когато решим, че непременно трябва да прикрием недостатъците си, за да не изглеждаме слаби или задръстени в очите на другите. Това не е игра, нито пък поредната роля на сцена. Талантливите актьори са тези, които освен необходимия диапазон от качества, притежават и онази способност да вникнат в отредената им роля...да се слеят не само физически, но и психически с образа, който трябва да изиграят на сцена. По мое мнение талантът на един актьор се крие именно в способността му да се превъплати до най-малкия детайл в това, което му отрежда тежката дума на режисьора и драматурга...А истински добрите превъплащения са невероятна гледка за публиката. ;D
« Последна редакция: 27.12.08, 00:26 от Avis Rara »
"Пеенето е дъхът, дъхът, който кореспондира с духа..."

Неактивен Antigona

• Редник
  • *
  • Публикации: 143
    • Профил
« Отговор #33 -: 28.12.08, 10:49 »
Не знам защо последният пост по тази тема е от февруари тази година. Струва ми се, че разнищването на едно изкуство е много по-интересно от да речем разменяне на обидни реплики, характерно за едни от най-популярните теми в нашия форум. ???
Последните часове по литература ме подтикнаха да размишлявам по въпроси именно за актьорското майсторство, което притежаваме всички, защото ние вечно играем някакви роли, дори и несъзнателно. Тези, които се смятат за бездарници на сцена, могат да се окажат много способни иначе в разиграването на ежедневни ситуации. Какво тогава прави един актьор достоен за етикета "талантлив", след като всички ние живеем всъщност на една голяма сцена? :)
С две думи излиза,че всички сме актьори и животът е сцена и всеки един от нас изпълнява роли,както го е казал Шекспир.Съгласна съм,но с уговорката,че става дума за социалните роли,които изпълняваме като например ученик,учител,студент,директор и т.н. Също когато искаме да прикрием чувствата си.Това,което отличава човека,чиято професия е актьор,е именно способността да разбере своя герой,да го почувства,да се отдели от собствената си същност-особено когато играеш роля,която е противоположна на личността ти.Има и случаи,в които е необходимо актьорът да добави нещо и от себе си в интерпретацията на образа,за да бъде доизграден героят,а това също е нелесна задача,така че...

Неактивен LordVader

• Дъ Мадафака
  • Редник
  • *
  • Публикации: 188
  • Tихата пръдня е най-дълбока!
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #34 -: 04.10.10, 20:45 »
Пропуснах да кажа за театъра :) И според мен там е по-трудно. Поне на мен би ми било много  по-трудно да се средоточа особено пред голяма и реактивна публика.

Верно, че темата е стара, ама и аз да си изкажа мойто положение ;)
Значи киното не се радва на голяма публика, така ли? И тая публика въобще не реагира в салона?
Относно цитата от Джон Малкович - кой цигулар виртуоз не би се зарадвал да бъде похвален за удар по барабаните (особено когато се има предвид, че ударите по барабаните са повечко и благодарение на тях е станал известен)? И в киното, когато "сърфистът се качи на вълната" никой никога не казва СТОП, стига това да е намясто.
Да се сравняват театър и кино е като да сравняваш поезия и проза. Кое е по-велико, по-хубаво и т.н. зависи само от личните ти предпочитания :beer: